Megkezdődött a kormány és az Európai Bizottság együttes ülése
Az EU-elnökség előzetes közlése szerint megvitatják a médiatörvény körül kialakult helyzetet is.
Az EU-elnökség előzetes közlése szerint megvitatják a médiatörvény körül kialakult helyzetet is.
Mesterházy Attila arra hívja fel az Európai Bizottság elnökének figyelmét, hogy Magyarországon nemcsak a médiatörvény, hanem további jogszabályok is sértik az Európai Unió alapelveit - hangzott el az MSZP pénteki sajtótájékoztatóján.
A tanácskozáson szó lesz a médiatörvényről és a körülötte kialakult helyzetről is.
Jelenleg nincs szó arról, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indítana a médiatörvény miatt Magyarország ellen - tájékoztatta csütörtökön az MTI-t a Bizottság, amely arról nem kívánt állást foglalni, hogy milyen a törvény Brüsszelnek megküldött magyar fordításának minősége vagy tartalma.
Az Európai Bizottság gyors és félreérthetetlen fellépésére van szükség a médiatörvény miatt Magyarország ellen. Minderről az osztrák szociáldemokrata európai parlamenti képviselők delegációvezetője beszélt.
A Külügyminisztérium európai uniós ügyekért felelős államtitkára szerint "nem véletlen", hogy a bizottság még nem minősítette a magyar médiatörvényt.
A Frankfurter Rundschaunak nyilatkozó Alexander Lambsdorff kijelentette: a brüsszeli bizottság nem vonulhat vissza egy hosszadalmas jogi vizsgálat mögé.
A médiatörvénnyel kapcsolatban felmerült kérdések megvilágítását, továbbá a kételyek eloszlatását reméli a magyar hatóságok részéről José Manuel Durao Barroso, az Európai Bizottság elnöke.
Megkapta az Európai Bizottság a magyar médiatörvény angol fordítását és az ahhoz fűzött magyar kormányzati tájékoztatást - közölte Olivier Bailly, az uniós végrehajtó testület szóvivője szerdán Brüsszelben.
Az Európai Bizottság szóvivője szerint a hivatalos eljárás indításáról vagy elvetéséről csak egy részletes jogi vizsgálatot követően születhet döntés.
A Jobbik felháborítónak tartja, hogy multinacionális vállalatok az Európai Bizottságnál kifogásolják az őket Magyarországon terhelő különadókat, mivel a párt szerint a külföldi nagyvállalatok az elmúlt években minden kedvezményt megkaptak a magyar államtól.
A médiatörvényről és a körülötte kialakult helyzetről is biztosan szó lesz a magyar kormány és az Európai Bizottság (EB) pénteki budapesti ülésén - mondta Győri Enikő európai ügyekért felelős államtitkár kedden a magyar sajtónak.
A kormány a magyar lakosság és az ország érdekei miatt nem enged a külföldi nagyvállalatok nyomásának - közölte a Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárság azzal kapcsolatban, hogy hétfői hírek szerint az Európai Bizottság vizsgálatot indított a magyar válságadók ügyében.
Jelenleg nincs szó az Európai Bizottság, mint testület által indított vizsgálatról, csupán arról, hogy a médiaügyekben illetékes uniós biztos részletes tájékoztatást kért a magyar kormányzattól.
Az Európai Bizottság azt a választ kapta a magyar kormánytól a médiatörvénnyel kapcsolatos érdeklődésére, hogy az a magyar meglátás szerint összhangban van az uniós joggal, de a testület jelenleg még várja a részletesebb tájékoztatást ebben a kérdésben - mondta el hétfőn a testület egyik szóvivője.
Az Európai Bizottság tanulmányozza a külföldi nagyvállalatoknak a magyarországi válságadókkal kapcsolatos panaszlevelét, illetve azt a levelet is, amellyel a kormány még decemberben válaszolt a bizottsági érdeklődésre - közölte hétfőn a brüsszeli végrehajtó testület egyik szóvivője.
Szankciókat követel a magyar kormány ellen tizenhárom jelentős európai nagyvállalat elsőszámú vezetője a különadók, és a külföldi vállalatokra vonatkozó egyéb intézkedések miatt - írta a hétvégén a Die Welt című német lap online kiadása egy december 15-én íródott közös levélre hivatkozva.
Jövő héten Budapestre látogat az Európai Bizottság, hogy hivatalosan egyeztessen a most kezdődött félév teendőiről a szombaton hivatalba lépett soros elnök, Magyarország kormányával.
Levélben érdeklődik a héten elfogadott médiatörvényről a kormánynál Neelie Kroes, az Európai Bizottság sajtószabadságért is felelős alelnöke - jelentette a Financial Times című brit napilap egy cikkben, amely pénteken délután került fel internetes oldalára.
Vizsgálja az Európai Bizottság a héten jóváhagyott magyar médiatörvényt abból a szempontból, hogy mindenben megfelel-e az Európai Unió jogszabályainak - tudatta a végrehajtó testület szóvivője.